כתף קפואה

אם נכנסתם לעמוד זה ככל הנראה מישהו מכם או מהיקרים אליכם סובל מתסמונת הכתף הקפואה ואתם מחפשים כיצד לעזור לו, להקל עליו או להבין קצת יותר על הפציעה הטורדנית .

חשוב לנו לומר לכם כבר מעכשיו כי אין פתרונות קסם לטיפול בכתף קפואה וכי הליך ההחלמה הוא הליך ארוך שלרוב לוקח לפחות חצי שנה עד לחזרה לשגרה!!

 חשוב לנו גם לציין  כי ככל שמתחילים לטפל מוקדם יותר ככה הסיכוי למנוע החמרה ולחזור במהרה לשגרה גדול יותר .

לכן במידה וכבר החלטתם שאתם מעוניינים לקבוע טיפול להלן קישור לתאום טלפוני במידה ואתם מעוניינים לקבל מידע נוסף המשיכו לקרוא

מהי תסמונת הכתף הקפואה, איך ומדוע היא מתרחשת וכיצד היא באה לידיע ביטוי?

תסמונת הכתף הקפואה הינה פציעה הגורמת למגבלה תנועתית במפרק הכתף המגבלה  קיימת גם בתנועה אקטיבית בו המטופל מנסה לבצע תנועה וגם פסיבית בו גורם אחר מנסה לבצע תנועתיות, לתסמונת אין גורם ישיר  ובצילומים לא יראו גורם פתולוגי לפציעה (קרע, דלקת וכו')

פציעה זו מתרחשת לרוב בגילאי 40-70 אך גם עלולה להתרחש בגילאים צעירים יותר, שכיחותה של הפציעה באוכלוסיה הבריאה היא עד 5% אך נפוצה עוד יותר בקרב חולי סכרת שם שכיחות הפציעה הינה עד 35%.

אמנם בפסיקות הקודמות ציינו כי לתסמונת הכתף הקפואה אין גורם ישיר (משמע כי אין משהו שגורם להגבלת התנועה) אך לרוב ישנו גורם מקדים לפציעה במיוחד לאוכלוסיה בריאה- הגורם המקדים לכתף הרפואה באוכלוסיה הבריאה לרוב יהיה טראומה/ חבלה,נקודת טריגר לא מטופלת, דלקת פרקים או בעיה עצבית.

במקרים של חולי סכרת לא יהיה את אותם גורמים מקדימים מאחר ולרוב באוכלוסיה של חולי סכרת קיימת בעיה של זרימת דם במיוחד לאלו אשר סובלים מסוכר גבוה אשר גורם לאיסכמיה ברקמות הרקות.

ציינו בכוונה את הפציעות/ תחלואות הקורות לפני הכתף הקפואה על מנת שתבינו כיצד היא מתרחשת בסכרת כמו שאמרנו יש בעיה של איסכמיה הגורמת להתקשחות רקמת הפאשיה  וכתוצאה מכך כמובן  נוצר קושי בהזזת הכתף, לעומת זאת בפציעה לרוב אנשים מפסיקים להוזיז את הכתף עקב הכאב וכך גם נגרמת תגובה איסכמית הגורמת להתקשחות הפאשיה! סקרים שבוצעו בקרב אוכלוסיה הסובלת/סבלה מכתף קפואה מצאו כי 50% מהסובלים מכאבים בכתף שמאל לפני הווצרות כתף קפואה לא הונחו ע"י הרופא להמשיך בהפעלת הכתף או ביצוע תרגילי פיזיותרפיה ומה50% הנוספים נמצא כי 75% מהסבולים מכתף קפואה הונחו לפני הווצרות הפציעה לתת מנוחה מוחלטת לכתף ורק 25% הונחו לפעילה בעדינות!! 

מסיבה זו הסטטיסקטיה מדברת בעד עצמה בעת פציעת כתף חשוב מאוד להמשיך  להניע את היד בגבולות  הנכונים איננו אומרים להמשיך לבצע פעילות עד כדי דם יזע ודמעות  אך חשוב לבצע תרגילי פיזיותרפיה .

כיצד נטפל בכתף קפואה?

הטיפול בכתף קפואה שונה מאדם לאדם ויותאם לאחר בדיקה גופנית בהתאם למצב הפציעה לרוב הטיפול יכלול תרגילים , טיפול באולטרסאונד, טיפול בעיסוי רפואי ומתיחות+ ניוד של הכתף בעדינות  כמובן הטיפול יותאם לשלב המחלה ולרמת חומרתה.

למידע נוסף ייעוץ ותאום טיפול בכתף קפואה  צרו קשר טלפונית או בקישור הבא.